Неизвестни нападатели хвърлиха взривно устройство по сградата на парламента на Косово, пострадали няма, предаде Ройтерс.
Асошиейтед прес, цитирайки местната полиция, съобщава, че устройството е било изстреляно от разстояние.
Според косовски медии двама души на мотоциклет са изстреляли противотанкова граната по сградата.
Полицията отцепи района около парламента.
През последните 10 месеца расте напрежението между партиите в страната с население 1,8 милион души. Опозиционни депутати пуснаха сълзотворен газ в парламента няколко пъти в знак на протест срещу договорено с посредничеството на ЕС споразумение със Сърбия, което дава по-голяма автономия на общините със сръбско мнозинство. В същия период имаше няколко сблъсъка между привърженици на опозицията и полицията, отбелязва Ройтерс.
Вчера сутринта правителството на Косово поиска от парламента да ратифицира погранично споразумение с Черна гора. То се оспорва от опозиционни партии, според които чрез него се отстъпват около 8000 хектара косовска земя.
/БТА/
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!