Жителите на Коматево ще се съберат утре в 18 часа на протест в центъра на квартала, на обръщалото на автобусите. Поводът е ремонтът на Коматевско шосе, който продължава втора година. От целия път напълно е завършен участъкът с дължина половин километър. Същата отсечка от "Филкаб" до кръстовището с "Остромила" се асфалтира. Останалата част от шосето с дължина един километър до входа в Коматево е разкопана. Коматевци са силно притеснени, че отново децата трябва да обикалят града, за да отидат на училище.
От сдружение "Коматевци за Коматево" казаха, че от община Пловдив са забранили в знак на протест да блокират Околовръстното шосе.Затова протестът ще е в самия квартал. Няколко пъти кметът Иван Тотев приканваше жителите на Коматево да не предприемат крайната мярка с аргумент, че тя няма да ускори ремонта. Освен това беше изтъкнал, че Околовръстното шосе е част от републиканска пътна мрежа и като кмет той няма право да се произнася за него без съгласие на Агенция "Пътна инфраструктура". Кметът се надява цялото шосе да бъде готово до края на октомври.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие