Извършители на 11 противозаконни отнемания на моторни превозни средства на територията на Пловдив са разкрити от служители на отдел "Криминална полиция" при областната дирекция на МВР. Действията по разследването са проведени под наблюдението на Районна прокуратура - Пловдив.
В хода на работата са събрани доказателства, че в периода от юни миналата година до средата на март тази година петима мъже, в различно съучастие, са откраднали четири автомобила БМВ, три ;мерцедеса и по два автомобила от марките "Ауди" и "Фолксваген".
В качеството на обвиняеми са привлечени Б.И. /47 г./ и Я.К. /42 г./, и двамата от Радомир, А.Н./29 г./, И.Б. /30 г./ и Р.Р./31г./, всички от Перник. С мярка за неотклонение "задържане под стража" са Я.К. и И. Б., а с "парична гаранция" е Р.Р. Работата по документиране на случая продължават служители на отделите "Криминална полиция" и "Разследване".
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно