Нови 30 дръвчета от видовете Липа и Рустифина бяха засадени в квартал „Гладно поле” на район „Източен”- Община Пловдив. Лично кметът на района Николай Чунчуков постави началото на есенната залесителна кампания. „Една от водещите задачи в новия ми мандат е подобряване на средата за живеене в „Източен” . Неслучайно избрахме именно тук да посадим нови дървета. Само преди месец беше открита тази нова детска площадка, която бързо стана любимо място за игра и отдих на децата и хората живеещи наоколо” -заяви кметът.
„Само на по-малко от 20 метра през миналата година беше рехабилитирана и сонда за напояване, която ще осигури и необходимата вода за напояване през пролетно-летния сезон ”, допълни Николай Чунчуков. Освен дърветата в зелените площи бяха засадени и храсти от видовете Пълзяща хвойна и Форзиция . В залесителната кампания се включиха и служители от администрацията на района, както и новият заместник-кмет Милка Тодорова-Добрикова.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ