Двама пияни шофьори са били засечени в рамките на час и половина снощи на бул. “Цариградско шосе” в Пловдив.
Около 23.50 часа пътни полицаи установили, че 29-годишен жител на града е седнал зад волана на лек автомобил “БМВ” след употреба на спиртни напитки - 1,76 промила. Допълнителна справка показала, че мъжът е с криминална регистрация и осъждан за подобно престъпление. Към 1.20 часа, на кръстовище с ул. “Ландос”, автопатрул на Шесто РУ спрял за проверка лек автомобил “Опел”, шофиран от друг известен на полицията пловдивчанин, на 57 години. Той бил тестван с дрегер за алкохол и резултатът отчел 2,19 промила. Двамата извършители са отведени за едно денонощие в районното управление. Образувани са бързи производства.
Същия ден, около 15.30 часа, в ареста на РУ – Труд попаднал 29-годишен неправоспособен водач на мотоциклет “Хонда”, заловен в село Царацово. Мярката спрямо мъжа е взета заради управление на моторното превозно средство в срока на наложено едногодишно административно наказание.
Прочетете още
- 11:21 Кървавата баня в Угърчин: Разследват ревност, любовен триъгълник и връзка с бивш затворник СНИМКИ
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 11:00 Непознати примамвали деца с бонбони край училище, майка подаде сигнал в полицията