Анкара. Скоро турската армия ще освободи от терористите северните части на Сирия и Ирак, заяви президентът на Турция Реджеп Таийп Ердоган пред студените от Националния университет по отбрана в Анкара, предава „Анадолската агенция“.
„В най-скоро време вие ще очистите от терористичните организации Манбидж и източното поречие на Ефрат“, заяви турският лидер,
Той също така изрази увереност, че турските военни „ще ликвидират сепаратистката терористична организация (ПКК – ред.) в Кандил и Синджар“.
Според Ердоган турската армия е „най-голямата сила срещу онези, които искат да обсадят страната с помощта на терористични групи“.
Държавният глава добави, че успешно осъществените от турската армия операции „Щита на Ефрат“ и „Маслинова клонка“ са „предизвикали възхищение по целия свят“.
Ердоган припомни също, че Турция „през цялата си история е била водеща военна сила в света и региона“.

Превод и редакция: Иван Христов