„Гърция трябва да уважава решенията на съдебната власт“, подчерта Ципрас след срещата с турския лидер, продължила над два часа. „Заговорниците за преврат не са добре дошли в Гърция, но по-важното е да засилим нашето сътрудничество в сектора на сигурността", допълни гръцкият премиер.
Съгласно думите му, Гърция и Турция са се съгласили да намалят напрежението в Егейско море и да продължат с мерки за изграждане на доверие, защото всички различия между двете съседни страни „може и трябва да бъдат решени с диалог".
В рамките на пресконференцията по-рано Ердоган заяви, че очаква повече сътрудничество от Гърция по отношение на репатрирането на осмината турски военнослужещи, избягали в Атина след събитията от лятото на 2016 г.
Превод и редакция: Тереза Герова