Дебатите за вота на недоверие приключиха. Депутатите ще гласуват вота на недоверие в 19:10 ч. в сряда вечер.
Депутатите се събраха в Народното събрание днес в 11 ч., за да обсъдят предложението на ГЕРБ-СДС за вот на недоверие срещу правителството на Кирил Петков. Денят премина в напрегнато обсъждане, в което се чуха и нецензурни думи.
Причината за искания вот на недоверие е икономическата политика на правителството.
До момента подкрепа за вота на недоверие са дали от ГЕРБ-СДС, "Има такъв народ", ДПС и "Възраждане". Шестима депутати от ИТН се отцепиха заради несъгласие с политиката на партията на Слави Трифонов и напускането ѝ на коалиционното правителство. Дали коалиционното правителство на Петков ще успее да събере 121 гласа в зала в подкрепа на кабинета - ще се разбере утре.
По правилник гласуването му трябва да бъде не по-рано от 24 ч. след приключване на разискванията.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив