Очаква се след среща между премиера и президента да стане ясно дали Румен Радев ще подпише указа за рокади в правителството. Радев покани на разговор Димитър Главчев, след като той поиска външният министър Стефан Димитров да бъде сменен с Даниел Митов, а земеделският Кирил Вътев с шефа на фонд "Земеделие" Георги Тахов.
На излизане от Президентството Главчев каза само, че няма новина и разговорите продължават.
"Не съм предлагал на президента нищо ново, продължаваме комуникацията. Виждате, че има диалог. Нямам новина за съобщаване. До момента, в който президентът не издаде указ, старите министри ще изпълняват задълженията си", заяви премиерът.
Главчев отговори на Радев: призова го да изпълни задълженията си по Конституция
Вчера Димитър Главчев заяви, че е готов на диалог.
Президентът коментира преди ден, че не е редно заместник-председател на партия да е част от служебен кабинет и това предизвика гневна реакция от страна на ГЕРБ и ДПС.
Първи парламентарен контрол за служебното правителство
Снимка: БТА
Прочетете още
- 19:22 След нападението над журналист на GlasNews: Полицията задържа двама извършители СНИМКИ
- 11:00 "Лети цимент": Шофьор завари петна по колата си СНИМКИ
- 18:00 Клон смаза кола във Видин. Един непознат направи това, което институциите не успяха
- 16:00 „Като в Бангладеш": Абсолютен пътен хаос във Варна взриви мрежата ВИДЕО