Стана ясна причината за разпускането на Медицинския съвет към правителството.
Коментарът беше направен от проф. Коста Костов, който беше шеф на Медицинския съвет за COVID-19.
"Медицинският експертен съвет не абдикира от задълженията си, а счита, че е изпълнил достойно задачата си. За 8 дни, в почти перманентно безсъние, създаде текстови интерактивен продукт, с дигитален обем от 40 мегабайта, разположен на над 400 страници, с темпо от около 50-60 стр/ден, с участие на над 50 експерти и специалисти от различни специалности, дружества, асоциации и сдружения. Нека, този, който е участвал в създаването на такъв продукт, за толкова време, с такова темпо и в този обем, да хвърли камък. Ние знаехме, какво ни чака, но въпреки това, приехме. Когато времето е пупаво и професионалният дълг те зове, имаш само един полезен ход - да се отзовеш.
Въпреки трудностите и лишенията, които те очакват. Неотменимото достойнство и личната свобода не са обстоятелства, а качества, които формират нашите личности и са висша форма на почтеност. Бях казал, че влизаме в експертния съвет като лекари и ще излезем като лекари. Точно сега пациентите ни имат нужда от цялата ни енергия и съсредоточеност върху тях и ние се връщаме, за да им ги дадем."
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума
