"Току що приехме предложение за промяна на мярката 60/40". Това заяви преди минути на извънреден бифинг пред Народното събрание председателят на бюджетната комисия в парламента Менда Стоянова.
Така държавата ще плаща и част от осигуровките по схемата. ГЕРБ прие предложение на ДПС.
"Съобразихме се с бизнеса и приехме, че държавата освен тези 60%, ще плати и осигуровките, които дължи работодателят. Смятам, че имаме възможност да поемем този разход в предвидените милиард и половина лева", каза Стоянова.
Има предвидени средства и за кредите.
Ще бъдат намалени и глобите. Глобата за тези хора ще бъде 300 лева, а при повторно нарушени, глобата става 1000 лева.
Глоба от 5000 лева ще бъде налагана на лица в карантина, която я нарушават.
Очаквайте подробности!
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща