Президентът Румен Радев започва консултациите за ново правителство в рамките на 51-вото Народно събрание.
До това се стигна, след като правителството на Росен Желязков подаде оставка, която беше гласувана от парламента в петък – 12 декември.
Радев ще разговаря днес с представители на първите две политически сили в парламента – ГЕРБ и ПП-ДБ. До края на седмицата предстоят срещи и с останалите седем партии в парламента.
След като проведе тези срещи и се запознае с позициите на политическите сили, президентът пристъпва към втората част от процедурата, а именно - връчване на мандатите по ред – на първите, на вторите и на трета партия, която е по избор на президента.
Ако и трите мандата се провалят – президентът назначава премиер от домовата книга и служебен кабинет и насрочва дата за следващите избори.
Прочетете още
- 14:00 „Свободната престъпност процъфтява безнаказано!" Маскиран с кози крак вилня на спирка в София ВИДЕО
- 15:00 Мъж преследва кола на Околовръстното в София, плюе и рита ВИДЕО
- 12:00 Метален "капан" дебне водачи на АМ Тракия СНИМКИ
- 13:00 Дете на шофьорското място? Кадри от Околовръстното на Пловдив разбуниха Мрежата ВИДЕО