Манчестър Юнайтеди изненада градския си съперник и спечели Купата на Англия. "Червените дяволи" надиграха "гражданите" с 2:1, като по този начин спаси слабия си сезон.

Играчите на Ерик тен Хаг поведоха в 30-ата минута след фатална грешка на Йошко Гвардиол. Диего Далот изрита една топка към Алехандро Гарначо, който нямаше как да я стигне. Вратарят на Сити Щефан Ортега обаче излезе неразчетено и неясно защо Гвардиол го прехвърли. Топката стигна до Гарначо на празна врата.

9 минути по-късно капитанът на Юнайтед Бруно Фернандеш намери по прекрасен начин новата звезда Коби Майну и той направи 2:0.

Второто полувреме се игра почти пред вратата на Юнайтед, но шампионите стигнаха само до едно попадение на Джереми Доку в добавеното време, главно заради слаба намеса на Андре Онана, който пропусна в близкия си ъгъл.

Така Юнайтед си осигури участие в евротурнирите, след като не успя да направи това през първенството.