Григор Димитров няма да вземе участие на US Open 2025. Новината бе потвърдена за "Тенискафе" от мениджъра му Георги Стоименов.
Причината е свързана с възстановяването му вследствие на получената на "Уимбълдън" контузия.
Какво е състоянието на Григор Димитров след контузията
Както е известно, Димитров има частично разкъсване на гръдния мускул пекторалис майор. Първоначалните надежди бяха, че при бързо възстановяване той ще бъде в състояние да играе на последния турнир от Големия шлем.
Към момента обаче е ясно, че Григор няма да бъде готов на 100% за участие в Ню Йорк, така че ще пропусне турнира, на който през миналата година игра четвъртфинал. С това приключва серията му от 58 поредни участия на "мейджър"-и.
Към момента надеждите са Димитров да се завърне в игра за турнирите в Китай в края на септември и началото на октомври като състоянието му се следи активно.
Прочетете още
- 18:00 Грозна проява във Велико Търново: Жена изкорени цвете и го скри в количката си ВИДЕО
- 20:22 „Хората лежаха и не мърдаха, мислех, че умирам": 17-годишен с разказ пред GlasNews за ада на катастрофата в София
- 14:00 Столичани останаха изненадани от благородна постъпка на бул. "Симеоновско шосе"
- 19:14 Пешеходци чакат 10 минути светофар в София да светне в зелено
