Според кмета на Бистрица Николай Гюров причините за това състояние на сградата са много. По думите му постройката е стара и до 2007 година в нея не са извършвани никакви ремонти.
„През 2007 година, когато за първи път стъпих в длъжност, трябваше да бъдат предприети спешни мерки. Тогава наистина беше в трагично състояние. Ситуацията тогава беше мизерна, сега не е много по-различна. Но има причини тази сградата да изглежда по този начин”, заяви Гюров.
От кметството са искали от общината пари за ремонт на покривната конструкция и са ги получили. Именно това, според кмета, е бил най-неотложния ремонт.
„В основите на постройката имаше 30-40 см фекални води, които се изливаха от вертикалния щранг на приземния етаж. Сградата вече е подсушена и стабилизирана Предстои да се сдобие с енергиен паспорт. Преди това трябва да се направи конструктивно обследване, което да покаже дали е възможно ремонтите да продължат”, заяви още Гюров.
Той изрази увереност, че състоянието на сградата ще бъде подобрено. Очаква това да излезе около 100 000 лева.
Прочетете още
- 15:10 След хаоса на АМ „Тракия": Огънят тлее, движението е бавно, полицията следи за нарушители
- 12:00 Нахлуване в автомобил, напрежение и десетки полицаи след инцидент с тежка техника в Бургас ВИДЕО
- 12:29 Напрежение в Пловдив: След забележка за паркиране шофьор извадил пистолет, твърди очевидец
- 11:00 Мъж даде вода на пепелянка, видеото раздели мрежата