Норвежките власти отменят всички ограничителни мерки, свързани с COVID-19, при влизане в страната, считано от 18 февруари 2022 г. Това съобщиха от Министерството на външните работи. По информация на българското посолство в Осло, пътуващите до Норвегия вече са освободени от изискванията за предварителна регистрация, за предоставяне на тест за коронавирус преди и след пристигане в страната, както и от карантина. Свободният режим на пътуване се отнася до всички, независимо от ваксинационния им статус.
При нужда от съдействие българските граждани в Норвегия могат да се обръщат към българското дипломатическо представителство в Осло на следния телефонен номер: +47 22 55 40 40, както и на дежурен телефонен номер в извънработно време: +47 48650093. Сигнали може да се подават и на имейл адреса на посолството: [email protected].
Припомняме, че още две страни в Европа свалиха всички ограничения срещу ковид.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив
