Министерството на вътрешните работи на Франция съобщи, че автобусните и трамвайните превози в цялата страна ще бъдат спрени, а в допълнение ще бъде забранена продажбата на пиротехнически изделия в рамките на мерки, целящи да ограничат насилствените протести.
Поредна нощ на безредици във Франция, 667 души са арестувани СНИМКИ
В изявлението се казва, че регионалните власти, които отговарят за сигурността в страната, ще бъдат помолени да забранят продажбата и транспортирането на бензинови бутилки, киселини и други запалителни течности.
Франция бе обхваната от продължаващи вече трети ден размирици след убийството на 17-годишен тийнейджър от полицай. Униформеният бе арестуван и признат за виновен, но въпреки това цялостната ситуация в страната не се е подобрило, информира БГНЕС.
Застреляха 11-годишно момиче в семейна градина във Франция
По-рано днес президентът Еманюел Макрон напусна предсрочно срещата на върха на лидерите на ЕС в Брюксел, за да ръководи кризисната среща в Париж. Най-малко 900 души бяха арестувани в резултат на протестите в страната. Стотици са ранените при сблъсъците полицаи.
Прочетете още
- 10:00 "Порше" с пернишка регистрация нахлу на пешеходна алея на гръцко селище ВИДЕО
- 13:08 Камъни с размер на портокал полетяха от 15-ия етаж към детска площадка
- 11:00 Кола блъсна жена на тротоар, шофьорът направи забележка: "Бъдете по-тиха, ще събудите детето"
- 13:44 Кой е Владимир Янков – „Владо Загатото", бизнесменът зад милионния кафе бизнес, открит мъртъв в Банкя