Войник от войските на Русия се предаде на украинските военни заедно с танка си, защото не може да се върне в Русия.
Руският танкист ще получи 10 000 долара и ще може да кандидатства за гражданство, а до края на войната ще живее в комфортни условия, каза съветникът на вътрешния министър Виктор Андрусив.
По думите му от няколко седмици служителите на реда следят телефоните на войниците. Използвали са украински номера, през които редовно изпращали текстови съобщения до руските военни.
Руският танкист споделя, че е останал самм, а останалата част от екипажа му избягали у дома. Той не виждал смисъл да се бие. Не е имало как и да се прибере.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив