Обединеното кралство планира да сложи край на задължителната самоизолация за хората с COVID-19 и тези, които са били в контакт с тях. Очаква се премиерът Борис Джонсън да произнесе специално обръщение, съобщава Интерфакс .
Очаква се правителственият глава да се срещне с кабинета, за да договори план за борба с вируса. Тази вечер Джонсън ще информира парламента за решението и след това ще проведе пресконференция, за да даде подробности.
Сред ограниченията се предвижда отмяна на задължителната самоизолация за COVID-позитивните и тези, които са имали контакт с болни. Властите на Обединеното кралство са ангажирани с подход, основан на ваксини. Животът с вируса ще зависи от „силния имунитет на населението, осигурен от ваксините“, добави Даунинг стрийт.
„Пандемията все още не е приключила, но благодарение на невероятното въвеждане на ваксината, сега сме една крачка по-близо до връщането към нормалния живот и най-накрая да върнем свободата на хората, докато продължаваме да защитаваме себе си и другите“, каза британският премиер.
Превод: GlasNews
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив