Четирима членове на екипажа са се катапултирали безопасно след сблъсък на два военноморски самолета на авиошоу в северозападния американски щат Айдахо.
Аварийни екипи са реагирали, след като двата самолета са се сблъскали по време на шоуто във военна база в западната част на Айдахо.
„И четиримата членове на екипажа на самолетите се катапултираха безопасно“, съобщи Ким Сайкс, маркетинг директор на компанията „Силвър Уингс ъф Айдахо“, която участва в организирането на авиошоуто. Сайкс заяви, че катастрофата е станала извън базата и самата не е видяла катастрофата, но забелязала дима след това.
Военновъздушната база „Маунтин Хоум“ заяви в социалните медии, че е била блокирана след инцидента по време на авиошоуто „Гънфайтър Скайс“. Екипи за бързо реагиране са пристигнали на място и е започнало разследване.
Националната метеорологична служба съобщи за добра видимост и пориви на вятъра до 48 км/ч около момента на катастрофата.
Прочетете още
- 11:51 Нова бомбена заплаха в Пловдив! Евакуираха Общината, Данъчното и още ключови сгради СНИМКИ
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 14:00 Случаят „Балогун" показва колко тънка е границата между футбола и властта