Норвежки учени са измерили нива на радиация 100 хил. пъти над нормата близо до потънала съветска ядрена подводница, пише „Москау таймс”, като се позовава на норвежката TV2.
Подводницата „Комсомолец” потъва преди 30 години в Баренцово море. На борда загиват 42-ма от 69-те души екипаж.
Новата проба е взета с робот близо до вентилационна шахта, която периодично изхвърля облаци от прах. Според експертите шахтата води директно до реактора, по bTV.
Те са на мнение, че на този етап няма пряка опасност за риболова в региона.
Данните са взети като част от съвместна експедиция между Норвегия и Русия. Кадри показват потъналия съд на дълбочина от 1700 метра.
Преди години руски учени също са измерили радиоактивни течове, но не с такава интензивност.
Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 16:31 Мъж се опита да открадне колело от чужд вход, не успя ВИДЕО
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА