Бившият бос на картела "Рицарите тамплиери" Сервандо Гомес "Ла Тута" е осъден на 55 години затвор, съобщиха мексиканските власти, цитирани от Асошиейтед прес.
Прокуратурата в западния щат Мичоакан обяви присъдата в кратко изявление и посочи, че Гомес е признат за виновен за отвличане на бизнесмен от град Уруапан през 2011 година.
Гомес е бивш начален учител.
Той ръководеше "Рицарите тамплиери", които с години тероризираха Мичоакан. Картелът стана известен с изнудвания, отвличания и убийства, които доминираха политическия и социален живот в щата.
Групировката обаче загуби контрола, когато хиляди цивилни се въоръжиха и сформираха групи за самоотбрана.
Гомес бе заловен през 2015 година.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход