Британската метеорологична служба предупреди домакинствата в Обединеното кралство да се подготвят за сериозни наводнения заради очаквани проливни валежи през уикенда. Издадени са метеорологични предупреждения за силен дъжд и възможен транспортен хаос през следващите 48 часа, като има и риск за живота заради бързо покачващи се и придошли реки.
Най-засегнати се очаква да бъдат Къмбрия, части от Северна Англия, Западна Шотландия и Уелс. В района на Карлайл валежите могат да достигнат до 200 мм за два дни, което го прави най-рисковата зона. В други части на Северна Англия, Западна Шотландия и Уелс се прогнозират между 100 и 150 мм дъжд, основно в по-високите райони.
Предупреждава се и за възможни прекъсвания на електрозахранването, наводнени пътища, изолирани населени места и сериозни затруднения в транспорта. Жителите в рисковите райони са призовани да подготвят аварийни комплекти с вода, лекарства и план за действие при наводнение.
Предупреждения за лошо време са в сила за събота и неделя, като проливните дъждове ще бъдат най-интензивни в северозападната част на страната. В същото време южната половина на Великобритания ще остане предимно суха и спокойна, с по-ниски температури и възможни мъгли и слани в сутрешните часове.
Превод: GlasNews.bg
Прочетете още
- 15:00 Между юфка и MineCraft: Сливенски блок стана сензация след саниране СНИМКА
- 11:30 Катастрофа между 5 коли в София, твърдят, че имало гонка с дрогиран водач СНИМКИ
- 14:00 Опасен капан в Плевен: Метални отломки стърчат на тротоар, пешеходци се пребиват ежедневно ВИДЕО+СНИМКИ
- 17:33 От Свежен до дълбините на морето: 104 години без първия ни подводничар СНИМКИ