Калифорния ще стане първият американски щат, който ще плаща пълни здравни осигуровки на пълнолетни хора, живеещи незаконно в САЩ, предаде Асошиейтед прес.
Либералният щат продължава да се разграничава от правителството на американския президент Доналд Тръмп.
Демократите в законодателното събрание на Калифорния постигнаха споразумение като част от по-голям план за изразходване на 213 милиарда долара от щатски и федерални данъци през следващата година.
Споразумението означава, че хора с ниски доходи на възраст между 19 и 25 години, живеещи незаконно в Калифорния, ще имат право да се ползват от програмата за здравно осигуряване за бедни и инвалиди, пише БТА.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице