Като изненадващ и същевременно трогателен жест описаха медиите в Аржентина случай от съдебната зала, където майка на убито момче е поискала от съда да се приближи към убиеца на детето ѝ, за да го прегърне и да даде прошка на злодеянието му.
,,Прощавам ти като майка на сина ми. Само ти и той знаете какво се е случило'', промълвила жената.
,,Съжалявам! Но за нищо не съм излъгал. Казал съм цялата истина'', бил отговорът от страна на убиеца.
,,Всичко е наред'', отвърнала покрусената майка, след което двамата се прегърнали.
За необичайната сцена сподели съдията на делото, който разпространи кадър от емоционалния момент в една от социалните мрежи.
Фабиан Дос Сантос е обвинен в това, че през 2018 г. е убил Сантиаго Витале с два изстрела в тялото, след което захвърлил трупа му в близка канавка. Заради престъплението прокуратурата е поискала затвор от 25 години за Сантос.
Очаква се присъдата да бъде произнесена следващият вторник.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината