За първи път след пожара, унищожил покрива на катедралата Нотр Дам, в крехката сграда бе отслужена литургия.
Точно два месеца след инидента, архиепископът на Париж Мишел Опти отслужи литургията в Парижката "Света Богородица" на която присъстваха малък брой хора. Около 30 души бяха поканени, а освен свещениците, се помолиха и част от служителите на катедралата, както и работници, помогнали за спасяването й. Всички те носиха каски на главите си за да се предпазят от падащи отломки.
Литургията бе отслужена в параклиса зад хора, тъй като това място се счита за най-безопасно. А датата, която бе избрана, също не е случайна - днес се отбелязва освещаването на олтара на Нотр Дам.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход