Полярна мечка се появи на 800 километра от нормалното си местообитание в руски индустриален град Норилск в Северен Сибир, пише Rauters.
На кадри, качени в социалните мрежи, се вижда женската мечка, видимо изтощена и вероятно болна, да обикаля в града, търсеща храна.
Полярната мечка е била забелязана за първи път в неделя вечерта в района на град Норилск. Оттогава тя се придвижва под наблюдението на полицаи. Очаква се специалисти да прегледат животното и да преценят какво да предприемат за спасяването му.
Това е първата полярна мечка, посетила града, от 40 години насам, пишат местните медии.
Според експерти причината за необичайната поява е затоплянето на климата, което разрушава естествения хабитат на полярните мечки и ги принуждава да търсят храната си другаде.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход