Изборите за нов европейски парламент наближават и с всеки изминал ден дискусията около бъдещия формат общоевропейското управление се засилва. Водеща тема на този етап са антиевропейските партии, които пропагандират конфликтни политики, според политолога Стойчо Стойчев. Той коментира темата в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.
"Несериозно е, когато в част от държавите се поставя въпрос изобщо за съществуването на Европейския съюз, a на европейско ниво да се коментира въвеждането на общоевропейска заплата например", казва Стойчев.
Новият председател на Европейската комисия със сигурност ще бъде определен на база крайните резултати и официалното обявяване на победителите, защото това ще е ключово в предстоящите дипломатически отношения с другите мощни икономики на САЩ, Китай и Русия, отбеляза гостът.
Целият коментар на Стойчо Стоев можете да откриете на страницата на Bloomberg TV Bulgaria.
Прочетете още
- 16:00 "Къде са институциите, къде е държавата?" Мъж от дни лежи на железопътна гара СНИМКА
- 17:00 "Умираше пред болницата": Свидетели с потресаващ разказ за мъж с инсулт ВИДЕО
- 17:59 ВИДЕО и СНИМКИ от ударите срещу имотната мафия в София: виждат се пачки с евро и арестувани
- 14:00 Садизъм в Пловдив! Поставят "вълчи капани", котки обикалят без крайници СНИМКИ