В болница в литовския град Клайпеда се роди момиченце с 4 промила алкохол в кръвта, съобщиха местни медии.
Майката на детето е 35-годишна жена, която при раждането била пияна. Според лекарите състоянието й е стабилно, но те не могат да дадат прогноза за бебето, защото то ще се нуждае от няколко седмици, за да извлекат целия алкохол.
Лекарката неонатоложка Наталия Григориева призна, че за пръв се сблъсква с такъв случай в 40-годишната си практика. „Красиво момиче, тежи два и половина килограма, изглежда нормално. Трудно е да се каже какво ще стане по-нататък”, заяви тя.
Изданието подчертава, че дори при възрастните 2,5 промила алкохол в кръвта е тежка фаза на напиване, а при 4 промила може да бъде нарушена работата на сърцето.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат