60% от руснаците са на мнение, че всеки „истински мъж“ трябва да служи в армията на страната. Процентът по този въпрос е рекорден. За справка – през 2015 година едва 42% от руснаците са гледали по този начин на наборната служба.
През 1997 година пък 41% от руските граждани са смятали, че един мъж е истински мъж само тогава, когато е преминал през казармата. Последното проучване на „Левада център“ е направено в края на месец май тази година. В него са взели участие 1616 пълнолетни граждани от 137 населени места в Руската федерация. Проучването е било направено чрез лична среща в дома на респондента.
Данни показват още, че 24% от руските граждани са на мнение, че наборната служба е дълг към държавата, дори това да не отговаря на личния интерес на отделния индивид. Едва 12% са на мнение, че службата в армията е опасно и безсмислено занятие.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината