Шефът на протоколната служба на Белия дом Шон Лолър напуска администрацията точно преди отпътуването на президента Доналд Тръмп за срещата на върха на Г-20 в Япония, предаде Асошиейтед прес.
Според висш служител от администрацията, пожелал анонимност, Лолър, който има ранг на посланик в Държавния департамент, напуска заради разследване на начина, по който той ръководи своя екип. Служителят не пожела да разкрие подробности по въпроса.
Началникът на протокола отговаря за уреждането на формалностите около визитите на президента при чуждестранни лидери.
Засега не е ясно кой ще поеме тази роля по време на предстоящите посещения на Тръмп в Япония и Южна Корея, пише БТА. Президентът заминава за Източна Азия днес.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие