Склад за боеприпаси е избухнал в Дамаск, съобщиха местните държавни медии.
"Депо за боеприпаси за сирийската армия в западната част на Дамаск е избухнало", съобщи държавната информационна агенция САНА, цитирайки военен източник.
Депото за боеприпаси е разположено във военна зона в Машру Думар, западно предградие на сирийската столица, предаде САНА.
Взривът рани осем проправителствени бойци, според британската група Сирийската обсерватория за наблюдение на правата на човека.
Сирийската столица е сравнително спокойна, тъй като през миналата година проправителствените сили завладяха предградията на Източния Гута от ислямистите.
Въпреки това Израел продължава да удря съоръжения около столицата Дамаск. Тел Авив е противник на режима на Башар Асад.
Повече от 370 000 души бяха убити в сирийската гражданска война, която избухнаха през 2011 г. след яростни репресии срещу антиправителствените протести.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход