Президентът на САЩ Доналд Тръмп отправи заплаха срещу Иран снощи в послание в Twitter , което засили безпокойствата за възможен конфликт на фона на растящото напрежение между САЩ и Иран, предаде Ройтерс.
"Ако Иран иска да се бие, това ще бъде официалният край на Иран. Никога повече не заплашвайте Съединените щати", гласи Twitter на Тръмп.
Той написа това в отговор на вчерашното изявление на командващия корпуса на гвардейците на революцията Хосейн Салами, че Иран не иска война, но и не се страхува от война.
Миналата седмица иранският върховен лидер аятолах Али Хаменей каза, че Иран не иска война със САЩ, но няма да преговаря с тях и е избрал "пътя на съпротивата", напомня ДПА.
Тръмп обвинява Иран, че се опитва да се сдобие с ядрено оръжие, дестабилизира Близкия изток и подкрепя тероризма. В началото на май Иран обяви, че прекратява изпълнението на част от ангажиментите си по споразумението със световните сили за ядрената му програма. Това стана година след като Тръмп изтегли САЩ от споразумението и възстанови икономическите санкции срещу Техеран.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО