Традиционното надбягване с бикове в Памплона започна и, разбира се, не се размина без ранени.
Трима мъже са били откарани в болница – 43-годишен испанец, който претърпял операция, след като бил намушкан във врата и двама американци на 23 и 46 години, които се разминали само с леки наранявания.
Според данните на Червения кръст раните на поне 48 души са били третирани на място.
Надбягването с бикове се провежда всяка година от 1910-та по случай празника на Сан Фермин. От тогава 16 души са загубили живота си от рогата на животните. Последният загинал е Даниел Ромеро през 2009 година.
По шест бика са освобождавани във всеки ден на фестивала. Те гонят участниците, които са облечени главно в бяло и червено, по алея, дълга 850 метра.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 17:00 Първа на промоциите се нареди водата: Ломчани май ще пазаруват с гумени ботуши СНИМКИ
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие