Неизвестни лица запалиха автомобили на турската дипломатическа мисия в Солун. Полицията разследва причините.
Автомобилите са били запалени в разстояние на няколко минути и са унищожени напълно. Изгорели са и други коли, паркирани до тях, предаде БНР.
Пожарникарите потвърдиха, че палежът е умишлен.
Медиите предполагат, че става въпрос за организирана акция на анархисти заради засиленото напрежение в Егейско море, където ежедневно турски самолети навлизат в гръцкото въздушно пространство.
Прави впечатление, че палежите на дипломатическите автомобили станаха часове след изказване на бившия гръцки премиер Симитис за риск от нов „горещ инцидент между Гърция и Турция“ във връзка със спора за няколко гръцки острова.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице