Австралийските власти задържаха рекордните 1,8 тона метамфетамини на кристали в Мелбърн, съобщи БТА като се позова на АП.
Наркотикът е бил задържан в района на пристанището в Мелбърн, скрит в пратка с тонколони, изпратена от тайландската столица Банкок.
Граничната служба на Австралия посочи в изявление от днес, че в задържана наскоро пратка са били намерени 37 кг хероин.
Общата стойност на задържаните наркотици на черния пазар достига 848 млн. долара.
До настоящия момент полицията все още не е арестувала никого във връзка с тези случаи.
Според австралийската гранична служба задържането на рекордното количество метамфетамини ще има значително въздействие върху пласирането на наркотици.
Австралия става все по-привлекателна за наркокартелите заради относително високите цени, които австралийците са готови да плащат за дрога.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице