Унгарската гранична полиция съобщи днес, че е заловила 40 афганистанци, които успели да преминат границата от Сърбия, но ги е върнала обратно, предаде ДПА.
Мигрантите са били засечени на 180 километра южно от Будапеща.
Унгария издигна висока три метра стена, опасана с бодлива тел, по 175-километровата си граница със Сърбия в разгара на мигрантската криза през 2015-2016 г., за да спре наплива на пристигащи.
Практиката на Будапеща да връща обратно мигрантите, без да им даде възможност да потърсят убежище на нейна територия, предизвиква реакции от международни бежански организации. Много мигранти се оплакват също, че са малтретирани, но унгарската полиция отхвърля твърденията.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие