Японското население е намаляло за 10-а поредна година и то с най-бързия годишен темп, откакто се води официална статистика от 1968 година, предаде ДПА.
Япония възобнови лова на китове – 227 ще бъдат избити
Към 1 януари населението се е стопило с рекордните 433 239 души спрямо предходната година до 124 776 364 души, според данните, публикувани от министерство на вътрешните работи, пише БТА.
Очаква се населението в Япония да намалее с около 30 процента до 88 милиона души през 2065 година спрямо 127 милиона души през 2015 година. Това се посочва в данните на Националния институт за изследване на населението и социалната сигурност.
Според прогнозите на института хората на 65 години и над тази възраст ще наброяват 38,4 процента от общото население на страната през 2065 година, което е увеличение спрямо 26,6 процента през 2015 година.
Критиците твърдят, че правителството на премиера на Япония Шиндзо Абе не е успяло да реши неотложни икономически и социални въпроси.
Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 16:31 Мъж се опита да открадне колело от чужд вход, не успя ВИДЕО
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА
Виолета 14:58, 09.03.2026
кошмар