Ослепителното Северно сияние, което наскоро озари небето на Европа и Северна Америка, е било най-силното от векове. Предположението е на астрономи от НАСА. Според учените подобно явление не е било наблюдавано дори през последните 500 години. Полярните сияния обикновено се наблюдават само на високи географски ширини, като например в Канада, Скандинавия и понякога в Северна Великобритания.
Учени: Зад красотата на северното сияние се крие опасност
Мощна геомагнитна буря от Слънцето, обаче спомогна светлините да се появят по-на юг към Екватора в периода около 10 май. Изригването в този период на нашата звезда беше най-силното, удряло планетата Земя от 2003 година насам, съобщи Нова.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 22:00 Новата вълна, която пренареди картите: Как Филип и Венци от New Wave Music събраха Анелия и Деси Слава
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ

