Археолозите с ново откритие в Хераклея Синтика. Специалистите са намерили още една мраморна статуя в големия канал на древния град, където по-рано бе открита изключително запазена фигура. Откритието е направено около 11 часа днес, като археолозите разпространиха и кадри от момента, съобщиха от Archaeologia Bulgarica.
"Току-що археолозите от екипа на проф. д-р Людмил Вагалински (НАИМ-БАН) се натъкнаха на още една мраморна скулптура близо до мястото в канала, където беше открито почти цялостно запазено изображение на властник, представен като бог Хермес", пишат от Archaeologia Bulgarica.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ