"Администрацията в България далеч не е сред най-многобройните в Европа, но има логика броят на заетите в нея да бъде намален. Опитваме се оптимизацията да стане по интелигентния начин. По предложение на министрите започваме с 1600 щатни бройки, но процесът ще продължи. Към април ще сме готови с анализите и оттам ще имаме информация за дублиращи се звена, които изпълняват едни и същи функции. 1600 души е малко под 2 процента от цялата администрация. Но това е само първата вълна от съкращения". Това обяви вицепремиерът Томислав Дончев в предаването "Лице в лице" по Би Ти Ви. И не отрече, че има напрежение сред администрацията.
"Имаме непроведен разговор в обществото ще развиваме ли ски-туризма в България. Има две непримирими точки и си струва да потрошим няколко месеца, за да потърсим относителен компромис", добави Дончев.
Очаквайте подробности!
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив