Служители на пловдивската общинска многопрофилна болница "Свети Мина" излизат на протест. Причината – масовото напускане на медицински сестри заради ниското заплащане.
След две седмици четири от отделенията на болницата вероятно ще спрат работа поради липсата на квалифициран персонал.
Преди 14 дни медицинските сестри масово са подали едномесечни предизвестия. Причината – ниското заплащане. Ръководството на болницата им предлага от първи януари актуализирани месечни заплати от 600 лева.
Медицинските сестри настояват за 700 лева месечно възнаграждение.
До момента липсва реакция на местната власт и това е причината персоналът на болница "Свети Мина" да протестира пред сградата на общината.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив