Собственикът на магазина за фойерверки в началото на Пщерско шосе в Пловдив е оцелял по чудо, разказаха пред Glas.bg негови колеги от съседните магазини. "Стояхме отвън, и изведнъж земята се разтресе, а от магазина започнаха да летят фойерверки и да се чуват страшни гърмежи." Той тръгна да влиза, но го спряхме, ако беше вътре щеше да е пътник", разказа негов колега от магазин за моторни масла, който е в съседство с опожарения магазин. Причината вероятно е дефектна пиротехника, която се е възпламенила от самосебе си. Огънят е овладян, но всички живущи в кооперацията са евакуирани. На мястото е и шефът на полицията в Пловдив.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив