8-годишно момче се е удавило в стара варница в кв."Калтинец" в Горна Оряховица. Инцидентът станал около обед в неделя, докато група хлапета се къпели в съоръжението, служело навремето за гасене на вар.
В летните горещини децата използвали варницата, с размери 3 на 4 метра, да се разхлаждат. Едното обаче потънало в дълбоката 2 м вода и не изплувало, съобщи "24 часа".
Очевидци подали сигнал на спешния тел.112. На мястото веднага пристигнали полиция, пожарна и линейка, но не успели да спасят момчето. Наложило се огнеборците да източат импровизирания басейн, за да извадят тялото му.
Причините за трагедията се изясняват, търсят се и собствениците на съоръжението.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината