Вандалско посегателство срещу войнишки паметник вгорчи празниците на хората във врачанското село Главаци.
Това е поредният такъв случай там за по-малко от две години. Паметникът на загиналите във войните от селото и района е с разбит кръст, повален пилон и разрушена ограда. По думите на кмета, потрошеното е било дарено преди няма и два месеца – за Димитровден. Има заподозрени за деянието, добави той пред камерата на bTV.
Паметникът е направен през 1919 г. Ако оцелее до стогодишнината си ще е с помощта на камери, чието поставяне местната власт вече обмисля.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив