Бум на варицела отчитат от регионалната здравна инспекция в Пазарджик. В района е регистриран и първи случай на Марсилска треска за годината.
Петдесет и пет души са заболели от варицела през последния месец. За същия период на миналата година случаите на варицела са едва 7. Най-много са регистрираните в Пазарджик- 32.
По-голямата част са деца, но сред заболелите има и възрастни. Шест са случаите на морбили. От Регионалната здравна инспекция отчитат и ръст на заболелите с пневмонии. В сравнение със същия период от миналата година увеличението е с близо 40 процента.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив