Времето днес ще е преобладаващо ясно и почти тихо. Ще ще бъде слънчево, но около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места в Западна и Централна България ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Има условия и за градушка. Ще духа слаб, в източните райони до умерен североизточен вятър. Горещо с максимални температури между 29° и 34°, в София - около 29°. Атмосферното налягане ще бъде близко до средното за юни. Това съобщи дежурният синоптик Мартин Славчев от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Над Черноморието ще бъде слънчево, след обяд с купеста облачност, но само на отделни места ще превали. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максимални температури на въздуха: 27-29°. Температурата на морската вода е 23-25°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините ще бъде слънчево. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа умерен, по билата - временно силен североизточен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 23°, на 2000 метра – около 17°.
Във вторник и сряда ще преобладава слънчево време. В следобедните часове, главно над западната половина от страната, ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици и временни усилвания на вятъра. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 29° и 34°.
В четвъртък ще бъде предимно слънчево и горещо. Купеста облачност ще се развива в следобедните часове, главно над планинските райони, но вероятността за валежи е много малка. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°.
Прочетете още
- 19:00 Разкриха схема с лекарства за милиони: Разследват трансграничен канал, замесен е наш зам.-министър
- 17:59 Кошмар на АМ Тракия! Камион и кола се помляха край 76-ия км – двама в болница
- 16:00 Подготовка за обир в София? Неизвестен неутрализира видеонаблюдението на жилищен блок
- 17:00 Млад мъж плати таксата на непозната дама, блокирана на паркинг в Търново