Комисар Димитър Кошов, зам.-началник на „Криминален отдел” към ГДНП, бе гост в „Тази сутрин” по bTV. Той коментира обира в къщата на Петър Бакърджиев и битовата престъпност.
"Характерно за престъпленията, свързани с имущество на гражданите, е, че някои от тях се извършват по информация, когато извършителите имат информация, че в дадено жилище се съхраняват пари и ценности. В други случаи действат на сляпо, извършват посегателство спрямо няколко жилища, влизат, тършуват, каквото могат да вземат, го правят", казва комисарят.
"Ние работим с оперативни данни и по Закон, нямаме имена на групи, които обират домове и хора, но колегите се справят добре и много битови кражби са разкрити. Тази година по празниците бе значително по-спокойно в сравнение с 2017 година, тъй като имаше по-малко регистрирани престъплени", допълни той.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно