Полицаи са иззели старинни предмети и монети при проверки на две жилища в Хасково. Това съобщиха от МВР. В жилище, обитавано от 49-годишен мъж, полицаи от РУ – Любимец, намерили 30 старинни монети и три предмета – пинсета, малко ключе и тока за колан, със старинен произход.
В дома на 39-годишен мъж униформените попаднали на още три старинни монети от римско време. Намереното е предадено на Историческия музей за експертно становище по отношение на това дали представляват културно-историческа ценност. Работата по случая продължава.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 15:33 Година и три месеца след сигнала: Дърво само отметна задачата на общината СНИМКИ
- 16:00 Двама непознати се притекоха на помощ на дете в София
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ