Опасни перони по железопътната линия през Искърското дефиле застрашават живота на пътниците, предаде БНТ. За жителите на махала "Габровница" в община Своге, които са предимно възрастни хора и инвалиди, качването или слизането от влака е истинско изпитание.
Причината е, че след извършен преди години ремонт на железния път перонът е останал на по-ниско ниво и отдалечен от вагоните. За да стигнат до първото стъпало на вагона, местните трябва да преодолеят разстояние от 115 сантиметра дължина и 80 сантиметра височина.
За хората от няколко махали в дефилето влакът е единственият транспорт, за да отидат до личния си лекар, аптеката или при децата си в града. По тази причина те настояват да се направи нов перон. Засега обаче нито сигналите до община Своге, нито тези до БДЖ са дали резултат.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ